• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi

Biyografi

Av. Ali Rıza İLGEZDİ; 1973 senesinde Malatya / Arapgir’de doğmuştur.

Orta öğrenimini Haydarpaşa Lisesi’nde tamamlamış ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını; Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hukuk Anabilim Dalı'nda yapmış olup halen Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü'nde yüksek lisans tez yazımını sürdürmektedir.

Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın kuruluşundan itibaren avukatlığını yapmaktadır. Bu kurumda görev yapmanın yarattığı yoğunluk nedeni ile taşınmaz hukuku konusunda yoğun olarak çalışmaktadır. Özellikle kentsel dönüşüm, tapu tahsis belgesi, kamulaştırmasız el atma, kamulaştırma hukuku, hukuki el atma, imar uygulamaları, imar para ve yıkım cezaları, 2B alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. 

Konuyla ilgili çeşitli makaleleri yayınlamış olup, Türkiye Barolar Birliği ve çeşitli kuruluşlar tarafından düzenlenen eğitimler kapsamında eğitimler vermektedir.

İstanbul Adliyesi'nde bilirkişilik yapmaktadır.

“ADIM ADIM KENTSEL DÖNÜŞÜM" ve kendi alanındaki tek monografik eser olan "100 SORUDA TAPU TAHSİS BELGESİ” ve "HUKUKİ EL ATMA – Kamulaştırmasız El Atmada Yeni Dönem" adlı 3 bağımsız kitabı bulunmaktadır. 

Yine " GAYRİMENKUL REHBERİ ","HUKUK DAVALARI" ve "ADIM ADIM ACELE KAMULAŞTIRMA" adlı ortak kitapların da yazarlarındandır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Haydarpaşa Lisesi Mezunları Derneği, Arapgir Kültür Derneği, ATAMAD, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu ve Fenerbahçeli Avukatlar Derneği üyesidir.Av. Ali Rıza İLGEZDİ
aliriza_ilgezdi@hotmail.com
Whatsapp İletişim Hattı: 0533 259 00 69 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret81608
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140