• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi

Anasayfa

Tapu tahsis belgesine konu birçok gecekonduyla ilgili sorunlar varlığını korurken, tapu tahsis belgesinin dayanağı olan 2981 sayılı İmar Affı Kanunu, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 23. maddesi[1] ile yürürlükten kaldırılmıştır. Ancak aynı yasanın 24a maddesi[2] uyarınca yürürlük tarihi 3 yıl ertelenmiştir.
CHP Denizli Milletvekili Adnan Beyoğlu Okmeydanı'ndaki tapu tahsisli alanlar meselesini TBMM'ne taşıdı. 7 soruyu ve bu sorulara ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Strateji Geliştirme Başkanlığı) tarafından verilen cevabı siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ikinci dönemindeki 9 aylık sürede 1711’i tahsis, 1156’sı belediye hissesi satışı, 214’ü ipotek kaldırılması olmak üzere 3 bin 081 tapu hak sahiplerine verildiği belirtildi.
Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Belediye Toplantı Salonu’nda düzenlenen tapu töreninde yaptığı konuşmada, Ermenek Mahallesi'nin bir gecekondu bölgesi olduğunu, tapu sorunundan sonra bölgede daha modern ve imarlı binaların yer alacağını söyledi.
Zonguldak'ta mülkiyet sorununu çözecek 6637 sayılı torba kanun 07.04.2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı. Dönemin CHP Zonguldak Milletvekili Harun Akın'ın girişimleriyle TBMM'de görüşülerek kabul edilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karar resmileşmiş oldu.
Pendik Kavakpınar Mahallesinde 30 yılı aşkındır ikamet eden hak sahibi vatandaşlar hak ettikleri tapularının verilmesini istiyorlar! Çözüm İBB mi, Pendik mi? Pendik İlçesi Kavakpınar Mahallesinde 30 yıla yakındır ikamet eden binlerce vatandaş tapularının verilmesi için Pendik Belediyesi’nin önünde eylem yaptılar, sorunlarının çözülmesi için Pendik Belediyesi CHP Grubu’nu ziyaret ettiler.
Orta ve Dumlupınar Mahalleleri kentsel dönüşüm imar planlarına yapılan itirazlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanarak İl Müdürlüğü'nde askıya çıktı. Böylece bölgede başlayacak parselasyon çalışmaları için planlar büyük ölçüde kesinlik kazanmış oldu. Pendik Belediye Başkanlığı’ndan yapılan Açıklamanın Başlıkları Şöyle :
Malatya Merkez Taştepe Mahallesi sakinleri; tapu tahsis belgesi sorunlarını halk gününde yetkililere ilettiler. AKP Malatya İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen halk günü'ne katılarak sorunlarını ileten Taştepeliler, Belediyenin kendilerine haksızlık yaptığını iddia ettiler.
İstanbul Büyükşehir Belediye binası önünde toplanan Okmeydanı sakinleri, tapularını almak için eylem yaptı. Semt sakinleri, her seçim öncesinde 'tapularınıza kavuşacaksınız' vaadiyle kapılarının çalındığını belirterek, "Okmeydanı'nın Sulukule gibi olmasını istemiyoruz." dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için Üsküdar Çengelköy’de yapılması düşünülen çalışma ofisi için 60 yıldır ikamet edilen 13 konutun yıkılması iddiasını İBB Meclis Gündemine taşıyan CHP İBB Meclis Üyesi Dr. Hakkı Sağlam hazırladığı yazılı soru önergesinde konuyu sorgulayarak İBB Başkanı Kadir Topbaş’a şu soruları sordu;
 3 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret81613
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140