• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
CHP’DEN TAPU TAHSİS BELGESİ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK TEKLİF

CHP; İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi’nin ilk imza sahibi olduğu yasa teklifini (Esas No : 2/588) 31.12.2015 tarihinde TBMM’ne sundu. 

Teklif ile tapu tahsis belgesi almış olanlar ile bu belgeyi almak için gerekli şartları taşıyanlara, başka bir işleme gerek kalmaksızın tapularının bir yıl içinde teslim edilmesi, 4706 sayılı Kanun ile belediyelere intikal edecek arazilerin parselasyon ve şuyulandırma işlemleri için yetkili kılınan belediyelere bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için iki yıllık bir sürenin getirilmesi  amaçlanıyor. 

“6306 Sayılı 'Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun', 2981 Sayılı 'İmar ve Gecekondu Mevzuatına Aykırı Yapılara Uygulanacak Bazı İşlemler ve 6785 Sayılı İmar Kanununun Bir Maddesinin Değiştirilmesi Hakkında Kanun' ve 4706 Sayılı 'Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'da Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” başlığı ile verilen kanun teklifi 29.01.2016 tarihinde esas komisyon olan TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nun gündemine alındı. Görüş bildirmesi için de İçişleri ile Plan ve Bütçe Komisyonları’na gönderildi.

(Kanun metnini ilerleyen günlerde siz takipçilerimle paylaşacağım.) 

Torba yasaların komisyon gündeminde olan bu teklife ne şekilde etki edeceği merakla beklenir oldu. Kanun teklifinin kabulü halinde ülkede onbinlerce kişiyi ilgilendiren bir konu da çözüme kavuşturulmuş olacak.   

Daha önce de CHP’nin teklifi ve diğer partilerin de desteği ile Zonguldak ve Şanlıurfa’da tapu tahsis belgesi sahiplerine ücretsiz tapu verilmiş; tapu tahsis belgelerinin geçerlilik süresi de 31.05.2018 tarihine kadar uzatılmıştı.

CHP’DEN TAPU TAHSİS BELGESİ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK TEKLİF

CHP’DEN TAPU TAHSİS BELGESİ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK TEKLİF CHP’DEN TAPU TAHSİS BELGESİ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK TEKLİF CHP’DEN TAPU TAHSİS BELGESİ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK TEKLİF


  
4027 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret81613
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140